Strona w trakcie budowy.......... J

Podstawowe informacje o obsłudze syntezy DL4JAL

Synteza może działać w jednym z dwóch trybów

Oba tryby są całkiem odmienne i niezależne .

Opis poniżej jest dla wersji oprogramowania   V1.3x   do  V1,5x

Przy pierwszy włączeniu syntezy procesor odczytuje piny kodowania pasm ( te obok małego scalaczka)

Jeżeli będzie zwarty pin 3 do masy jak na zdjęciu    FOTO

to synteza odpali się w trybie generatora serwisowego

Jeżeli nie będzie żadnej zwory synteza poprosi i założenie dowolnej zwory i wyświetli ekran

' WYBIERZ PASMO '

'GENERATOR = pin3'

Oznacza to że trzeba założyć zworę kodującą pasmo i ruszyć impulsatorem albo nacisnąć dowolny klawisz MENU

kodowanie pasm w trybie odczytu pasm -

0= PIN ZWARTY DO MASY 1 = OTWARTY

Urządzenie obudzi się w trybie generatora serwisowego jeżeli na płytce założymy jumper na pomiędzy masą a 3 pinem

Mamy wtedy do dyspozycji 4 funkcje:

Zmian VFO

Ustawienie kroku wobulowania

Właczenie Wobulowania

Zmiane kroku strojenia (10 Hz -> 1kHz -> 100kHz)

Przyciski można dusić bez stresu - nic się nie popsuje ani rozkonfiguruje

W trybie generatora klawiszy używamy tylko przez przyciskanie. Nie wywołujemy funkcji przez trzymanie przycisku i kręcenie gałką. (chociaż w przyciskiem VFO można dojść do menu typowego dla trybu VFO - ale to jest nieistotone)

Tryb VFO można włączyć w jedne ze sposobów:

Generalna uwaga na temat obsługi klawiatury !!!

Obsługa syntezy wykonywana jest za pomocą 4 klawiszy MENU oraz 2 dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

Klawisze powinny być umieszczone pod ekranem LCD w kolejności 4 3 2 1 od lewej strony. Wynika to z tego że one "kontekstowe i ich funkcja w trybie konfigurowania synetzy jest opisana w dolnej linijce ekranu LCD.

Każda z funkcji wprowadzana jest przez puszczenie klawisza, a nie jego naciśnięcie.

Zawsze zostanie wprowadzona funkcja opisana na LCD w momencie puszczenia klawisza.

W trybie VFO klawisze używamy na dwa rodzaje

- krótkie naciśnięcie i puszczenie

- trzymanie - i kręcimy gałką - jak puszczamy wtedy wybierane jest funkcia która jest na displaju

W trybie VFO mamy dostępne 4 funkcje klawiszy

Funkcje specjalne

Są dostępne dwie specjalne funkcje POWER ON - czyli trzymanie klawiszy podczas włączania zasilania .

- przycisk MENU - wchodzimy do MENU nawet jak nie są założone ZWORY konfigurujące wybór pasma i trzymając MENU kręcimy gałką >> "dokręcamy" się do MENU STEROWANIE PASM >> puszczamy MENU >>> wyłączamy syntezę >> włączamy syntezę.

==========

to tyle na wstępie..... pytania na emaila albo doczytać po angielsko/niemiecku -)

do pobrania PDF  z  tłumaczeniem  manula   z niemieckiego na angielski ( tłumaczone przez GOOGLE  -)

Wszelkie pytania i sugestie kierować na email....